Napsali o nás

 Deník vzdělávání

Čáslavské noviny

Havlíčkobrodský deník

Burza středních škol nabídla studentům pestrý výběr oborů

 

6.11.2013 06:50

Havlíčkův Brod – Učební obor, nebo střední škola? Stovky mladíků a slečen, kterým už brzy skončí školní docházka, buď sami nebo s rodiči, navštívili včera havlíčkobrodský KD Ostrov, kde se konala tradiční burza středních škol.

 

6.11.2013 06:50 Havlíčkův Brod – Učební obor, nebo střední škola? Stovky mladíků a slečen, kterým už brzy skončí školní docházka, buď sami nebo s rodiči, navštívili včera havlíčkobrodský KD Ostrov, kde se konala tradiční burza středních škol.

Zúčastnilo se jí téměř sedm desítek škol a učilišť nejen  z Vysočiny, ale také ze středních i východních Čech.

Zcela nový obor pod názvem požární ochrana nabídla například Střední odborná škola a Střední odborné učiliště dopravní Čáslav.

„Tento obor jsme otevřeli loni. Zaměřuje se nejen na požární ochranu, ale také na zdravovědu. V učebních osnovách jsou i kurzy sebeobrany. Když jsme obor otevírali, hlásilo se 37 zájemců, letos budeme otevírat dvě třídy," upřesnila učitelka Monika Šulcová. Absolventi čtyřletého oboru najdou podle Šulcové uplatnění například v řadách profesionálních hasičů, u ochranné služby, případně se budou moci ucházet o místa u policie. Podmínkou je podle učitelky Moniky Šulcové dobrá fyzická zdatnost. O netradiční obor mají zájem nejen chlapci, ale také dívky.

Autor: Štěpánka Saadouni

 

 

http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/burza-strednich-skol-nabidla-studentum-pestry-vyber-oboru-20131106.html