Novinky

Napsali o nás na:

 

http://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/home/-/blogs/caslavska-dopravni-skola-nechala-zaky-nahlednout-do-tajemstvi-hasicske-a-policejni-prace

 

Střední odborná škola a střední odborné učiliště dopravní v Čáslavi uspořádala dne 25. září 2014 pro žáky osmých a devátých tříd základních škol Dopravní den. Zúčastnil se ho také středočeský hejtman Miloš Petera, kterého přivítal ředitel školy Václav Mikeš.

„Žáci závěrečných ročníků čáslavských škol měli příležitost seznámit se s náročnou prací hasičů, policistů a dalších složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Zároveň se mohli seznámit s nabídkou zajímavých oborů, které jim střední škola poskytuje. Chtěl bych poděkovat vedení školy za to, že pro děti připravila tak poučný a zajímavý den a věřím, že nejen budoucí studenti ocenili ukázky policejní a hasičské práce,“ řekl hejtman Miloš Petera.

Návštěvníci mohli sledovat činnost zásahové jednotky Hasičského záchranného sboru z Kutné Hory při vyprošťování osob z havarovaného auta, základy sebeobrany, požární ochranu pod vedením trenéra Martina Horského, ukázku techniky a práce policie. Mohli také fandit žákům čáslavské dopravní školy, kteří soutěžili v požárním sportu. V neposlední řadě na ně čekala prohlídka policejní i hasičské techniky, filmy o práci hasičů a policistů a ukázky diagnostiky a oprav nejnovějších automobilů značka Škoda.

„Činnost hasičů a dalších složek IZS je velmi záslužná. O tom jsme se mohli přesvědčit například při povodních. Záchranáři ve středních Čechách potvrdili svoji připravenost na řešení krizových situací nejnověji minulý týden, kdy na Benešovsku nacvičovali činnost při likvidaci ohniska nákazy ptačí chřipky. Byl bych rád, kdyby se Dopravní den v Čáslavi stal pro některé žáky inspirací při jejich rozhodování o budoucím povolání,“ doplnil hejtman Miloš Petera.

 

 Kutnohorský deník: