Školení EPKVPP

Evropský projekt koordinovaného vzdělávání odborných učitelů na Středním odborném učilišti dopravním v Čáslavi zdárně pokračuje.

      Dne 8.4.2009 podepsali zástupci společností Robert Bosch odbytová s. r. o. , Scania Czech Republic s. r. o. a Škoda Auto a. s. smlouvy o spolupráci s pilotními školami 14 krajů České republiky. Tato smlouva zajišťuje ze strany uvedených firem provést bezplatné vzdělávací semináře o konstrukci, funkci systémů, diagnostikování závad motorových vozidel, a to vždy pro 2 lektory z pilotních škol krajů. Následně lektoři provádějí školení odborných učitelů ve vlastní škole a odborných učitelů škol vyučující obory s automobilovou tématikou v daném regionu. Pilotní školou v rámci Středočeského kraje je Střední odborné učiliště dopravní v Čáslavi.

 

     Cílem projektu je zejména zvýšení kvalifikace pedagogů středních škol s technickým zaměřením, tedy rozšíření jejich znalostí s důrazem na vývoj automobilového průmyslu a diagnostické techniky, který vede ke zvýšení efektivity vzdělávání.

                              

      Dne 21.2.2011 proběhlo v naší škole pod vedením lektorů pana Zdeňka Špatenky a Ing. Stanislava Vidláka další školení v rámci uvedeného projektu. Bylo určeno pro odborné učitele středních škol Středočeského kraje, kteří vyučují ,,autoobory‘‘. Pro tento účel byl v odpoledních hodinách zapůjčen do dílen odborného výcviku školy nákladní automobil od firmy Scania. Řidič vozidla, zároveň instruktor, v rámci školení provedl názorné ukázky konstrukce a diagnostikování závad přímo na vozidle.

 

 

                                                               

 

                                                             

 

 

                                        

 

      Věříme, že jednotlivá školení mají velký přínos z hlediska předávání nejnovějších informací a zkušeností přímo mezi učiteli  a následně mezi jednotlivými studenty školy.